Blockchain ve Kripto Para Veri Platformu LongHash'ten Çarpıcı Bitcoin (BTC) ve Altcoin Değerlendirmesi

Abone Ol
Blockchain ve Kripto Para Veri Platformu LongHash'ten Çarpıcı Bitcoin (BTC) ve Altcoin Değerlendirmesi
Serkan Aydın
 • 22 Ocak 2021
 • Yazar:

  Uzmanlar genellikle altcoinlerin Bitcoin ile yükseliş kaydettiğini ve hatta Bitcoin ile düştüğünü söylüyor. Longhash raporu, son yedi gün içinde altcoinlerin yüzde 92'sinin "Bitcoin'den daha iyi performans gösterdiğini" açıkladı.

  Bitcoin yeni rekor seviyelere yükseldi ve önceki rallilere kıyasla daha az volatilite yaşadığı 30 bin dolar aralığının üzerinde kaldı. Ancak, artan fiyatlar ve FUD'ın (Korku, Belirsizlik ve Şüphe)  tüccarları etkimesiyle birlikte, varlık en azından şimdilik bir durgunluk dönemiyle karşı karşıya görünüyor. Geçen hafta varlığın fiyatı dolar karşısında yüzde 12 düştü.

  Longhash, Messari'nin fiyat verilerine dayanarak, her biri günlük yaklaşık 100 milyon dolarlık işlem hacmi bildiren 69 kripto tokeni takip etti. Bu token fiyatlarının yüzde 66'sı geçen hafta arttı ve dolar karşısında artış gösteren 46 tokenin yarısından fazlası yüzde 10'dan fazla arttı.

  Token fiyatlarının yalnızca yüzde 33'ü dolar karşısında düştü. Spesifik olarak, Wrapped BTC, Dash, Bitcoin SC, Zcash ve Maker dahil olmak üzere beş token'ın fiyatları çok daha fazla düştü.

  Bitcoindeki Düşüş Geçici

  Longhash verileri, Bitcoin'in hafta boyunca düşen tokenler arasında "en hızlı düşüşlerden birini" gördüğünü belirtti. Ancak uzmanlar, BTC fiyatlarındaki mevcut düşüşün, varlık daha büyük rakamlara ulaşmadan önce geçici bir gerileme olduğunu tahmin ediyor.

  Avrupa Merkez Bankası Başkanı, meşru olmayan faaliyetlerle ilişkisi nedeniyle Bitcoin'in düzenlenmesi çağrısında bulunduktan günler sonra, varlık yeni bir eleştirmen kazandı ve bu da piyasadaki korku, belirsizlik ve şüpheyi tetikledi. Son zamanlarda, Başkan Biden’in Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, kripto para birimlerinin "özel bir endişe" yatattığını söyledi.

  Altcoinler Bitcoin'den daha iyi performans gösteriyor gibi görünse de şu anda büyük piyasa değeri göz önüne alındığında hiçbir kripto para birimi Bitcoin'in yerini alamaz. Örneğin, Ethereum geçen hafta Bitcoin karşısında yüzde 22 arttı, ancak Longhash'ın belirttiği gibi, "Ether'in piyasa değeri dört katına çıkabilir ve yine de Bitcoin'in gerisinde kalabilir."

  Son 24 saatte yaklaşık 1 milyar dolarlık kripto, paraya çevrildi ve Bitcoin yaklaşık yüzde 12  düştü. Ayrıca, CryptoQuant'tan Ki Young Ju'ya göre balinalar, fiyatları daha da etkileyebilecek olan borsalara Bitcoin yatırıyorlardı. Ju şunları söyledi: 

  ''Balinalar borsalara BTC yatırıyor. Hiç şüphe yok ki, Bitcoin bu yıl 100 bin dolar'a ulaşacak, ancak kısa vadede Coinbasepro'dan önemli bir satın alma baskısı görmezsek, BTC'nin düşmeye devam edeceğini düşünüyorum.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Longhash ile ilgili her şey

  Blockchain ve Kripto Para Veri Platformu LongHash'ten Çarpıcı Bitcoin (BTC) ve Altcoin Değerlendirmesi

  Blockchain ve Kripto Para Veri Platformu LongHash'ten Çarpıcı Bitcoin (BTC) ve Altcoin Değerlendirmesi

  Uzmanlar genellikle altcoinlerin Bitcoin ile yükseliş kaydettiğini ve hatta Bitcoin ile düştüğünü söylüyor. Longhash raporu, son yedi gün içinde altcoinlerin yüzde 92'sinin "Bitcoin'den ...

  • 22 Ocak 2021
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.