Blockchain teknolojisi küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir fırsat

Blockchain teknolojisi küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir fırsat
  • 08 Kasım 2019

Ripple'nin ikinci yıllık Swell konferansında konuşan Hindistan'ın eski RBI Başkanı ve IMF'nin eski Baş Ekonomisti Dr. Raghuram Rajan, blockchain teknolojisinin küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesini hızlandırmaya yardımcı olacağını söyledi. Bunun bir başka küreselleşme dalgasının başlangıcı olduğuna inanıyor.

Ripple’ın ikinci kez düzenlene yıllık Swell Konferansı’nın ana konuşmacılarından biri IMF’nin eski Baş Ekonomisti ve Hindistan’ın eski merkez bankası başkanı Dr. Raghuram Rajan idi. Konferansta konuşma yaparken, blok zincirinin benimsenmesinin küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesini hızlandırmaya yardımcı olacağını söyledi.

Raghuram Rajan, ekonomilerin gerçek verimliliğinin, yeni teknolojilerin benimsenmesiyle ortaya çıkacağına inanmakta. Ayrıca, blockchain teknolojisinin, uluslararası bankacılık sistemiyle ilgili değişen tutumları ele almada, merkez bankacılığı sistemi içerisindeki sınır ötesi ödemeler ve tokenleştirme de dahil olmak üzere nasıl farklı fırsatlar sunduğu hakkında konuştu.

Başka bir küreselleşme dalgasının başlangıcı

Hindistan’ın yaygın mobil bankacılığını benimseyen erken kabulünün arkasındaki isim olan Dr. Raghuram Rajan, teknolojinin üretkenliği artırmak ve yeni iş modelleri oluşturmak için her zaman büyük bir kaldıraç olduğunu söyledi. Başka bir küreselleşme dalgasının başlangıcında olduğumuza inanıyor.

Kripto para birimleri ve düzenlemeleri hakkında soru sorulduğunda, kripto kullanım vakalarının gelişmesine izin verilmesi gerektiğini vurguluyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.