Blockchain oyun endüstrisinde NFT'lerin potansiyeli ne?

Abone Ol
Blockchain oyun endüstrisinde NFT'lerin potansiyeli ne?
Emre Boran
 • 27 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Polyient Games inovasyon direktörü Craig Russo, NFT pazarının dijital varlıklar arasında en cazip fırsatlardan biri olduğuna inanıyor.

  Russo; kısaca NFT olarak anılan ‘Non-Fungible Token’lerin, özellikle biletleme konusunda spor endüstrisinde, finansal hizmetlerde ve mülk alışverişinde kullanıldığından; oyunlarda çok popüler olmaya başladığını vurguladı.

  Russo, Cointelegraph’a verilen mülakatta, NFT'lerin 2017'de Ethereum (ETH) oyunu CryptoKittie'nin piyasaya sürülmesi ile kripto camiasının radarına girdiğine dikkat çekti. Russo, o günden bu yana sanatta, koleksiyonlarda ve hatta oyun endüstrisindeki kullanımı nedeniyle NFT piyasasının tüm dijital varlıklar içinde en cazip fırsatlardan biri olduğuna inanıyor.

  Russo; “Oyuncuların blok zincirine yönelmelerinin nedenlerinden birinin; geleneksel oyunlardan farklı olarak; blok zinciri üzerindeki oyunlarda oyun içi öğelerin gerçek sahipliğini kazanmalarına izin vermesi olduğunu vurguladı. Russo, blok zinciri oyunlarının, oyun oynarken gerçek para kazanmayı sağlayan yeni bir ekonomik sistemin temelini attığını belirtti.

  Craig Russo’nun bildirdiğine göre anılan uygulamaların desteklediği koleksiyon pazarı 370 milyar dolara ulaştı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Polyient games ile ilgili her şey

  Blockchain oyun endüstrisinde NFT'lerin potansiyeli ne?

  Blockchain oyun endüstrisinde NFT'lerin potansiyeli ne?

  Polyient Games inovasyon direktörü Craig Russo, NFT pazarının dijital varlıklar arasında en cazip fırsatlardan biri olduğuna inanıyor. Russo; kısaca NFT olarak anılan ‘Non-Fungible Tok...

  • 27 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.