BitPay’e ağır eleştiri

BitPay’e ağır eleştiri
  • 11 Eylül 2019

Kripto para borsası BitPay şimdi ağır bir eleştiriyle karşı karşıya. İddiaya göre BitPay Hong Kong’ yapılan bağışları birkaç hafta süreyle geciktirdi. 
Hong Kong Free Press isimli medya kuruluşundan yapılan açıklamaya göre BitPay bağış yapan yardım severlerin fonlarını yerine ulaştırmadı. Bu gelişme üzerine Hong Kong Free Press CEO'su Tom Grundy bir açıklama yaparak Asla BitPay kullanılmamasına yönelik bir vurguda bulundu.

Hong Kong Free Press kitlesel fonlama ile kurulmuş bir medya kuruluşu ve 2015 yılından beri Bitcoin ödemelerini kabul ediyor. BitPay’in bu medya kuruluşuna gelen bağışları engellemesi karşısından Tom Grundy Bitpay’e şikayetlerini bildirdiklerini ancak BitPay’in kendilerine bir cevap vermediğini ifade ediyor
BitPay ile ilgili bu şikayet ilk değil. Geçen ay Amazon yağmur ormanlarına yönelik yapılan 100.000 dolar değerindeki bir Bitcoin bağışı da BitPay tarafından engellenmişti.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…