Bitcoin’in fiyatını aylar öncesinden bilen analist 'yükseliş' bekliyor

Abone Ol
Bitcoin’in fiyatını aylar öncesinden bilen analist 'yükseliş' bekliyor
Onur Altan Tan
 • 05 Aralık 2019
 • Yazar:

  Cane Island Analisti Timothy Peterson belki de bu yıl bitcoin fiyatını kesin olarak tahmin eden tek analist. Bu yılın Mart ayında yaptığı analizde, önde gelen kripto varlığın Aralık sonunda 7 bin 800 dolarda olacağını belirtmişti. Bitcoin, Peterson’nun öngördüğü şekilde izlemeye devam ederse, BTC 2021’in sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak.

  Aralık 2019'da, BTC'nin piyasa fiyatı, analist Timothy Peterson'un öngördüğü 7.800 dolar civarında seyredecek. BTC Çarşamba günü beklenmedik bir ani yükselişin ardından 7,513,32 Dolar'dan işlem görmeye başladığı için analistin beklentilerine şu an yakın durumda.

  Bitcoin fiyatı aya yaklaşık 7.300 dolardan başladı, ani yükselişler 7.400 dolara ve sonrasında ise 7 bin 700 dolara kadar çıktı. Ancak kripto para biriminin uzun vadeli öngörüsü hala yüksek. 1 milyon dolarlık fiyatların hala Peterson ve bir takım tahmin modelleri tarafından öngörüldüğü durumlar söz konusu. BTC'nin uzun vadeli tahminlerinin bir kısmı, fiyat dalgalanması, yıkanmış işlem hacimleri ve türev piyasa baskısı belirsizlik yarattığından hala eleştiriyi davet ediyor.

  BTC, spot ve vadeli piyasalar dahil olmak üzere yeni mekanizmalarla fiyatını sürekli olarak yeniden keşfediyor. Peterson tahmini, sadece Bitcoin hızına uyan “durdurulan bir saat” olabilir.

  Ancak Bitcoin fiyatı, kendi kendine yeten bir kehanete dayanan modelleri ve öngörüleri takip etme yeteneğine de sahip. Peterson, BTC fiyatlarının Metcalfe’nin zaman ve büyüme yasasını takip ettiğini ve potansiyel olarak daha yüksek bir değerlemeye ulaştığını düşünüyor.

  Önerilen model, Peterson'nın belirli borsalardaki manipülasyondan kaynaklandığına inandığı için, en büyük BTC rallilerini hariç tutuyor. İşlem gören günlere dayanan bir eğri ve fiyat normal düşük volatilite aralığında hareket ediyor, bitcoin fiyatını parabolikten ziyade kademeli yaparak daha yüksek fiyatlara çıkarıyor.

  Eğer doğruysa, bitcoin fiyatı henüz 10.000 doları tekrar ziyaret etmemekte ve aynı zamanda yüksek volatiliteye sahip anomalilerden geçmekte. Şimdiye kadar, çoğu BTC modeli görüş açıklamalarında doğru bir yaklaşım ancak fiyatlar öngörülememekte. Bununla birlikte, tekrarlanan gözlemler bulunuyor ve BTC kazancını nispeten kısa bir sürede kazanır, sonra ya durgun kalır ya da yatay pozisyonlar söz konusu oluyor.

  Bir kez daha, 7,400 dolar ile 7,500 dolar arasındaki artış BTC'yi hızlı bir düşüş senaryosundan kurtardı. Ancak, bitcoin fiyatı da kısa vadeli dalgalanmalarla karşı karşıya kalmakta ve daha düşük bir menzile dönme potansiyeli taşımakta.

  Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalar da 24 saat içinde giderek 18 milyar dolar civarında azalan hacimlerde gerçekleşiyor. Azalan hacimler aynı zamanda kısa vadeli oynaklığa neden olabilir. 

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Timothy peterson ile ilgili her şey

  Bitcoin’in fiyatını aylar öncesinden bilen analist 'yükseliş' bekliyor

  Bitcoin’in fiyatını aylar öncesinden bilen analist 'yükseliş' bekliyor

  Cane Island Analisti Timothy Peterson belki de bu yıl bitcoin fiyatını kesin olarak tahmin eden tek analist. Bu yılın Mart ayında yaptığı analizde, önde gelen kripto varlığın Aralık sonu...

  • 05 Aralık 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.