Bitcoin’e şüpheyle yaklaşan 'kriz kahini'nden sürpriz yorum

Abone Ol
Bitcoin’e şüpheyle yaklaşan 'kriz kahini'nden sürpriz yorum
Emre Boran
 • 09 Kasım 2020
 • Yazar:

  Ödüllü bir ekonomist ve Bitcoin'e (BTC) şüpheyle yaklaşan Nouriel Roubini, merkez bankası dijital para birimlerinin veya CBDC'lerin paranın geleceği olduğundan emin.

  Roubini'ye göre, dijital yuan gibi küresel CBDC'ler yakın gelecekte büyük finansal hizmetlerin ve kripto para birimlerinin yerini alabilecek. Yahoo Finance ile yapılan bir röportajda ekonomist, "Gerçekten para birimi olmayan kripto para birimlerinden başlayarak dijital ödeme sistemlerini veya özel sektörde dışlanacaklar" dedi.

  Roubini, üç yıl sonra CBDC destekli bir "devrimin" geleceğini tahmin etti:

  "Yani sadece kriptoya ihtiyacınız yok, Venmo'ya bile ihtiyacınız yok. Banka hesabına bile ihtiyacınız yok. Çeke bile ihtiyacın yok. Ve önümüzdeki üç yıl içinde göreceğimiz büyük devrim, merkez bankası dijital para birimleri olacak. "

  Dahası, dünyaca ünlü ekonomist, kripto para biriminin kendisinin bir "yanlış isim" olduğundan emindir, çünkü bir para biriminin bir hesap birimi sağlaması gerekir. Roubini, "Hiçbir şeyin Bitcoin veya başka bir kripto para biriminde fiyatlandırılmadığını" savundu ve kriptonun "tek bir pay" veya "ölçeklenebilir bir ödeme aracı" sağlamadığını iddia etti.

  Bununla birlikte, Roubini, Bitcoin'in bir hesap birimi ve bir değişim aracının yanı sıra paranın önemli bir işlevi olan bir değer deposu olarak hizmet edebileceğini kabul etti:

  "Bu kısmi bir değer deposu olabilir, çünkü bokcoin dediğim binlerce diğerinden farklı olarak, o kadar kolay küçümsenemez çünkü Bitcoin arzının zaman içinde ne kadar artacağına karar veren en azından bir algoritma vardır, çünkü bunların çoğu için diğerleri, kelimenin tam anlamıyla, geçici olarak yapılıyor ve Fed'in yaptığından daha hızlı aşağılanıyorlar. "

  Roubini, 2020'de kripto pazarındaki en önemli trendlerden biri olan merkezi olmayan finansmanı da eleştirdi. Eylül 2020'nin sonlarında ekonomist, "DeFi başlangıcından beri buhar yazılımıydı" ve sektörün "blok zinciri her zaman en çok insanlık tarihinde aşırı abartılı teknoloji. "

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Nouriel roubini ile ilgili her şey

  Kriz kahininden Bitcoin konusunda 'U' dönüşü

  Kriz kahininden Bitcoin konusunda 'U' dönüşü

  Görünüşe göre kriz kahini olarak adlandırılan ekonomist Nouriel Roubini, dijital varlığın hiçbir değeri olmadığını iddia ederek bir kez daha Bitcoin'e saldırıyor. Bu, kripto toplulu...

  • 30 Kasım 2020
  Bitcoin’e şüpheyle yaklaşan 'kriz kahini'nden sürpriz yorum

  Bitcoin’e şüpheyle yaklaşan 'kriz kahini'nden sürpriz yorum

  Ödüllü bir ekonomist ve Bitcoin'e (BTC) şüpheyle yaklaşan Nouriel Roubini, merkez bankası dijital para birimlerinin veya CBDC'lerin paranın geleceği olduğundan emin. Roubini'ye göre, dij...

  • 09 Kasım 2020
  Nouriel Roubini ve Arthur Hayes Taipei’de karşı karşıya geldi

  Nouriel Roubini ve Arthur Hayes Taipei’de karşı karşıya geldi

  İktisatçı ve kripto paralara karşı söylemleri ile tanınan Nouriel Roubini (“Dr. Doom”) ile BitMEX CEO'su Arthur Hayes  Taipei şehrinde karşı karşya geldi. 2019 Asya Blok Zinci...

  • 03 Temmuz 2019
  Roubini'den Kripto Paralar Hakkında Yeni Yorumlar

  Roubini'den Kripto Paralar Hakkında Yeni Yorumlar

  Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili yaptığı eleştriler ile adından çok söz ettiren fakat kripto para severler tarafından çok sevilmeyen Nouriel Roubini yine Londra’da verdiği bi...

  • 03 Mayıs 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.