Bitcoin borsasının CEO'su, Joe Biden'e en büyük ikinci miktarı bağışladı

Abone Ol
Bitcoin borsasının CEO'su, Joe Biden'e en büyük ikinci miktarı bağışladı
Serkan Aydın
 • 06 Kasım 2020
 • Yazar:

  Bitcoin ve kripto bazlı değişim FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, Joe Biden’ın kampanyasına 5,2 milyon dolar katkıda bulundu.

  Bankman-Fried’ın katkısı FTX’in ABD piyasasına açılan kapısı olabilir.

  Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin pazarındaki büyük bir oyuncunun ve kripto para birimlerinin ABD siyasetine girdiğini ortaya çıkardı. Kripto türev borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried, Joe Biden’ın başkanlık kampanyasına en büyük ikinci katkıda bulunan kişidir. Bankman-Fried 5,2 milyon dolarlık bir bağışla, büyük olasılıkla bir sonraki Amerika Birleşik Devletleri Başkanını Biden'in olası zaferine katkıda bulundu.

  Uzun bir süredir seçimi Donald Trump kazanacak gibi görünse de, son anda durum Joe Biden lehine dönmüş gibi görünüyor. Seçmenlerin posta yoluyla katılımı belirleyici olabilir. Şu anda, seçime rekor bir katılım oldu, ancak hala net bir kazanan yok.

  Bankman-Fried, toplayabileceği para miktarı konusunda hiçbir yasal sınırlaması olmayan özel bir Siyasi Eylem Komitesi'nin (PAC) veya Süper PAC'nin bir parçasıdır. Ancak, Süper PAC'ler tarafından toplanan para yalnızca eyalet düzeyinde yatırılabilir. Yasa, federal bağışta bulunmalarını yasaklıyor.

  Bu nedenle, para kampanyaya katkıda bulunmak için 3 önemli eyalette gönderildi: Florida, Ohio ve Texas. Bankman-Fried’ın katkısı yalnızca Michael Bloomberg tarafından aşıldı. Bloomberg, 56 milyon dolarlık bağış yaptı.

  Toplamda Biden, bağışçılarından 79,5 milyon dolar aldı. Buna karşılık, mevcut başkan 75 milyon dolar aldı. Seçimlerin ne kadar sıkı geçtiğini düşünürsek, FTX CEO'sunun katkısı sonuçlarda kilit rol oynayabilir. Center for Responsive Politics tahminlerine göre, her iki adayın kampanyası toplamda yaklaşık 2,2 milyar dolar bağış aldı. Bankman-Fried'den gelen 5,2 milyon dolar, Alphabet Inc (Google), Simon Property Group, Euclidean Capital ve diğerlerinin bağışlarına katkıda bulunuyor.

  Bitcoin Washington'a ulaştı

  Joe Biden zaferi pekiştirilirse, Bankman-Fried’ın katkısının somut sonuçları olabilir; özellikle yeni bir düzenleme politikasının uygulanmasında, yeni bir yönetim varsa. En azından kripto topluluğu FTX CEO'sunun bağışına olumlu tepki gösterdi. Bir kullanıcı, "kripto'nun DC'deki (District Capital, Washington) oyununu hızlandırması gerektiğini" belirtti. Diğerleri, Bankman-Fried’ın bağışından olumlu sonuçlar bekliyor:

  Bir kripto CEO'sunun seçime nispeten (ve kesinlikle) yüksek bir katkısı olduğunu görmek gerçeküstü. Bankman Fried'in bağış yapmadan önce Biden kampıyla gerçekten Crypto için lobi yaptığını umalım.

  Dikkat çekici bir şekilde, FTX, Hong Kong merkezli bir borsadır. ABD yasaları nedeniyle, ABD vatandaşlarının türev ürünlerinin ticaretine katılmasına izin vermez. Bu anlamda, borsanın sonunda ABD piyasasına girebilmesi için düzenlemeleri gevşetmek için bir anlaşma olabilir. Bu anlamda analist Adam Cochran şunları söyledi:

  Bu, büyük bir oy pusulası oyunu olan süper bir PAC'ye yapılan bir bağıştı. Bu, politik lobicilik ve düzenleme değişiklikleri almanın harika bir yoludur.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Sam bankman fried ile ilgili her şey

  Bitcoin borsasının CEO'su, Joe Biden'e en büyük ikinci miktarı bağışladı

  Bitcoin borsasının CEO'su, Joe Biden'e en büyük ikinci miktarı bağışladı

  Bitcoin ve kripto bazlı değişim FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, Joe Biden’ın kampanyasına 5,2 milyon dolar katkıda bulundu. Bankman-Fried’ın katkısı FTX’in ABD piyasasına açılan kap...

  • 06 Kasım 2020
  FTX CEO'sundan Bitcoin için korku filmi gibi iddia…

  FTX CEO'sundan Bitcoin için korku filmi gibi iddia…

  FTX CEO: BitMEX kapanmasaydı Bitcoin 0'a düşebilirdi BİTCOİN'DE ŞOK DÜŞÜŞ SONRASI TEKNİK GÖRÜNÜM NASIL? TIKLAYIN Bitcoin'in fiyatı TSI 05.15 civarında bazı borsalarda 3 bin 700 ...

  • 13 Mart 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.