Birleşmiş Milletler raporuna göre en yoğun siber saldırılar bu ülkeden yapıldı

Birleşmiş Milletler raporuna göre en yoğun siber saldırılar bu ülkeden yapıldı
  • 13 Ağustos 2019

Associated Press tarafından 13 Ağustos'ta yayınlanan bir rapora göre, Birleşmiş Milletler 17 ülkede 35 Kuzey Kore siber saldırısını araştırıyor. Bu, geçen haftaki raporun sızdırılmış bir özeti olup, silah programlarını finanse etmek için bugüne kadar ülke tarafından siber saldırılarla 2 milyar doların toplandığı ifade ediliyor.

Rapora göre ayrıntılı olarak verilen saldırılardan 10'unu Güney Kore’ye 3’ü ise Hindistan’a gerçekleşti. Ancak, araştırılmakta olan olaylar Afrika, Orta ve Güney Amerika, Güney Doğu Asya, Orta Doğu ve Avrupa ülkelerinde gerçekleşti.

En cüretkar hacklerin bazıları Dünya Çapında Bankalar Arası Mali Telekomünikasyon (SWIFT) sistemini hedef alıyor. Bir örnekte, LinkedIn aracılığıyla Şili bankalararası çalışanlarından oluşan bir grup “gözcü” oldu. Bir başka hack, bir ülkenin tüm ATM sistemine kötü amaçlı yazılım yüklerken, 20 ülkede 10.000 hileli nakit dağıtımı elde edildi.

Kripto para borsaları ve kullanıcıları popüler hedefler arsında yer alıyor. Güney Kore borsası, Bithumb en az dört kez saldırıya uğradı. Bir adsız borsaya 2018 saldırısından sonra, çalınan fonlar “en az 5.000 ayrı işlem yoluyla devredildi ve daha sonra borsadan birden fazla ülkeye yönlendirildi.”

Fon yaratmanın son yöntemi, çoğunlukla kripto-kripto kurları yolu ile kripto para birimi madenciliğidir. Bu, daha sonra saldırgan adına kripto para birimini benimsemek için sistem kaynaklarını kullanan bir bilgisayara kötü amaçlı yazılım yüklemeyi içerir. BM, gizlilik odaklı altcoin Monero'yu benimsemek ve elde edilen geliri Pyongyang'daki Kim Il-Sung Üniversitesi'ndeki sunuculara göndermek için tasarlanmış bir kötü amaçlı yazılım parçasını analiz etti.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ