Birleşik Krallık yeni ödeme sistemleri üzerinde çalışıyor

Birleşik Krallık yeni ödeme sistemleri üzerinde çalışıyor
  • 13 Ağustos 2019

Birleşik Krallık Sosyal Yardım Dairesi Çalışma ve Emeklilik Müsteşarlığı'nın, ödemelerde değişen yöntemlere uyum sağlamak amacıyla dağıtık hesap defteri DLT üzerinde çalışmalar yaptığını duyurdu.

Çalışma ve Emeklilik Müsteşarlığı Dijital Dağıtım Paylaşımlı Platformları Genel Müdür Yardımcısı Richard Laycock, kurumdan ödeme alan 20 milyon kişiye zamanında ödeme yapılabilmesi için geliştirmeler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Laycock, ödeme hizmetlerinin daha etkili, modern, hızlı, ölçeklenebilir, esnek, çağa ayak uyduran ve 24 saat erişilebilir olması gerektiğini söyledi.

Kurumun üzerinde çalıştığı yeni gelişmeler arasında dağıtık hesap defteri de yer alıyor.

Laycock, Santander'in One Pay FX'i gibi ilk tam çalışma üretimi sistemlerini yürürlüğe koymak için çalıştıklarını, bu sayede zamandan ve paradan tasarruf edileceğini ve hata payının azalacağını ifade etti.

Kurum ayrıca ödeme altyapısında devrimsel nitelikte değişimlere de hazırlanıyor. Değişimlerin uygulamaya konulması ile beraber Birleşik Krallık tarihinde ödeme planı sürecindeki en büyük değişikliğin yaşanacağı bildiriliyor.

2021'de hizmete sunulacak olan değişikliklerle Çalışma ve Emeklilik Müsteşarlığı ortak ödeme sistemi standartı getirecek ve mevcut ödeme planı sistemleri güçlendirilecek. 'Ödeme istemi' ve 'Alacaklı onayı' gibi ek hizmetler de yeni uygulamalara eklenecek.

Laycock ayrıca, “Bu trendlerden çıkacak ödeme yeniliklerinden nasıl faydalanabileceğimizi ve hükümet içerisindeki ödemelerin geleceğini şekillendirmek için Yeni Ödeme Mimarisini nasıl etkileyebileceğimizi düşünmemiz için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.