Benfica, Online Mağazası  için Kripto Ödeme Seçeneği Sunuyor

Benfica, Online Mağazası için Kripto Ödeme Seçeneği Sunuyor

  • Haziran 08 ,2019

6 Haziran tarihli Verdict raporuna göre, önde gelen Portekiz futbol kulübü Benfica, ürünleri ve biletler için kripto para birimini kabul etti.

Rapora göre, Benfica, yeni ödeme seçeneğini sunmak için kripto servisi Utrust ile ortaklık kurdu. Taraftarlar ve müşteriler artık kulübün web sitesinde Utrust’un tokenı(UTK) veya  bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) kullanarak bilet ve ürünler alabilirler.

Utrust, anlık olarak kriptodan fiat'a dönüşümleri destekleyerek Benfica'nın gelirlerini esasen doğrudan nakit olarak almasını sağlıyor. Basın bülteni bunu kulübün, kripto para birimlerinin oynaklığı ile ilgili sorunlardan kaçınmasına izin verdiğini ve aynı zamanda güvenli işlemler yapmak için blockchain teknolojisini kullandığını açıklıyor.

Benfica’nın sosyal medyada 7 milyon civarında hayranının aktif olduğu ve dünya çapındaki toplam hayranların yaklaşık iki katı olduğu bildiriliyor. Benfica, yeni kripto ödemeleri seçeneğiyle hayran kitlesini daha da büyütmeyi hedeflediğini, yeni ödemeyi hayranlara online işlemlerde en ucuz, en güvenli ve en hızlı seçenek olarak artırmayı hedeflediğini söyledi.

SL Benfica CEO'su Domingos Soares de Oliveira konu hakkında şu yorumu yaptı;

''Artık destekçilerimizin çoğunun ilk önce dijital kullanıcılar olduğunu biliyoruz, bu nedenle yeni teknolojilerin benimsenmesi ve destekçilerimize en iyi çevrimiçi deneyimi sunma konusunda öncü olmak istiyoruz. ”