Benfica, Online Mağazası için Kripto Ödeme Seçeneği Sunuyor

Abone Ol
Benfica, Online Mağazası için Kripto Ödeme Seçeneği Sunuyor
 • 08 Haziran 2019
 • Yazar: Onur Altan Tan

  6 Haziran tarihli Verdict raporuna göre, önde gelen Portekiz futbol kulübü Benfica, ürünleri ve biletler için kripto para birimini kabul etti.

  Rapora göre, Benfica, yeni ödeme seçeneğini sunmak için kripto servisi Utrust ile ortaklık kurdu. Taraftarlar ve müşteriler artık kulübün web sitesinde Utrust’un tokenı(UTK) veya  Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kullanarak bilet ve ürünler alabilirler.

  Utrust, anlık olarak kriptodan fiat'a dönüşümleri destekleyerek Benfica'nın gelirlerini esasen doğrudan nakit olarak almasını sağlıyor. Basın bülteni bunu kulübün, kripto para birimlerinin oynaklığı ile ilgili sorunlardan kaçınmasına izin verdiğini ve aynı zamanda güvenli işlemler yapmak için blockchain teknolojisini kullandığını açıklıyor.

  Benfica’nın sosyal medyada 7 milyon civarında hayranının aktif olduğu ve dünya çapındaki toplam hayranların yaklaşık iki katı olduğu bildiriliyor. Benfica, yeni kripto ödemeleri seçeneğiyle hayran kitlesini daha da büyütmeyi hedeflediğini, yeni ödemeyi hayranlara online işlemlerde en ucuz, en güvenli ve en hızlı seçenek olarak artırmayı hedeflediğini söyledi.

  SL Benfica CEO'su Domingos Soares de Oliveira konu hakkında şu yorumu yaptı;

  ''Artık destekçilerimizin çoğunun ilk önce dijital kullanıcılar olduğunu biliyoruz, bu nedenle yeni teknolojilerin benimsenmesi ve destekçilerimize en iyi çevrimiçi deneyimi sunma konusunda öncü olmak istiyoruz. ”

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Benfica ile ilgili her şey

  Benfica, Online Mağazası için Kripto Ödeme Seçeneği Sunuyor

  Benfica, Online Mağazası için Kripto Ödeme Seçeneği Sunuyor

  6 Haziran tarihli Verdict raporuna göre, önde gelen Portekiz futbol kulübü Benfica, ürünleri ve biletler için kripto para birimini kabul etti. Rapora göre, Benfica, yeni öde...

  • 08 Haziran 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.