'Avrupa kripto para düzenlemesine gitmeli'

'Avrupa kripto para düzenlemesine gitmeli'
  • 15 Ekim 2019

Avrupa Komisyonu yetkilisi, Facebook’un Librası da dahil olmak üzere kripto para için yeni düzenlemeler getirmeyi planlıyor.

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Avrupa Komisyonu'ndaki sosyal diyalog ve finansal hizmetler bölümünün, bölgedeki kripto para birimi sektörü için yeni düzenlemeler getirmeyi planladığını ifade ediyor.

Dombrovskis AB milletvekillerine  yaptığı açıklamada “Avrupa, Libra gibi kripto varlıkları üzerinde ortak bir yaklaşıma ihtiyaç duyuyor. Bu konuda yeni yasalar önermek istiyorum ” ifadelerini kullanıyor.

Ayrıca Letonya'nın eski bir başbakanı olan yetkili, AB'nin kripto para birimlerini düzenlemede “haksız rekabet, siber güvenlik ve finansal istikrara yönelik tehditler” ile mücadele etmesi gerektiğini söylüyor.

İlginç bir şekilde, Avrupa Komisyonu, Facebook'un önerdiği stablecoin Libra ile ilgili olarak "potansiyel rekabet karşıtı davranış" ı araştırıyor. Ajans, Libra Birliği ve önerilen ödeme yığınının, aynı sektörde yer alan firmaların rekabet etmesini engelleyip engellemeyeceğini araştırıyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.