Astroloji Yoluyla Bitcoin (BTC) Tahminleri Yapan 22 Yaşındaki Genç Kız Tik Tok'ta Fenomen Oldu 

Abone Ol
Astroloji Yoluyla Bitcoin (BTC) Tahminleri Yapan 22 Yaşındaki Genç Kız Tik Tok'ta Fenomen Oldu 
Serkan Aydın
 • 14 Ocak 2021
 • Yazar:

  Bitcoin hem devasa artışları hem de korkutan volatilitesiyle son zamanlarda ilgi konusu oldu. Piyasa'da yüzlerce analist ve yatırımcı metrikler ve grafiklerle Bitcoin fiyat tahmini yaparken, New York'ta yaşayan 22 yaşındaki Maren Altman, BTC tahminleri yapmak için lider kripto paranın doğum günü olan 3 Ocak 2009 tarihini baz alarak, kristal bir top kullanıyor ve yıldızların ve gezegenlerin hareketlerini takip ediyor.

   Altman, Bitcoin fiyat dalgalanmalarını tahmin etmek için geçen yazdan beri gök cisimlerinin hareketlerini takip ediyor. Birçok kişi yöntemleriyle dalga geçse de, TikTok'unda 1 milyonluk takipçi sayısına ulaşarak güçlü bir sosyal medya oluşturmayı başardı. Altman, geçen hafta, takipçilerine 11 Ocak'ta bir fiyat düzeltmesi olacağını söyledi.

  Neden? diye soranlara: ''Çünkü Satürn, Merkür'ü geçecekti.” yanıtını verdi.

  Bitcoin, o gün yüzde 21 oranında düşerek 42 bin dolar seviyesinden, 30 bin dolar seviyelerine düştü.  

  Altman, "Asla insanlara şuna yatırım yapın ya da yapmayın diye tavsiyelerde bulunmayacağım. Fiyat yörüngelerini tahmin edebilirim, ancak  finansal bir danışman olduğumu iddia etmiyorum ve bu nedenle asla al veya sat gibi tavsiyeler vermem.” dedi.

  Yeni başlayanlar için, Merkür, Bitcoin'in fiyat verilerini temsil ediyor ve Satürn, kısıtlayıcı bir göstergedir.

  Pek çok kişi Altman'ın analizini komik ve asılsız bir falcılık olarak değerlendirirken, Altman, 1 milyonu aşan takipçi sayısıyla, 2020'de fiyatlar yükseldikçe kripto para birimlerinde içerik yayınlamaya başlayan genç TikTok fenomenleri arasında yer alıyor. Belki de Altman'ın ilgisini çeken şey, kripto para birimlerinin geleneksel varlıkları değerlendirmek için kullanılan temel veri noktalarından yoksun olduğunu söyleyen birçok finansal analisti şaşırtmasına neden olan ''gizemli Bitcoin hareketleridir.”

   OANDA isimli bir şirket'te analist olan Craig Erlam, "Bitcoin, popülerliği sayesinde, yatırım ve finans alanından çıkıp, global seviyede magazin ve esrarengiz bir konu haline geidi” dedi.  

  Altman'dan Bitcoin Tahmini

  Bitcoin, 2020'nin başından bu yana beş kattan fazla arttı ve yatırım bankaları, BTC'nin gelecekte daha fazla kazanç elde edeceğini öngörüyor. Citigroup, Bitcoin'in 318 bin dolar'a ulaşabileceğini söylerken, JPMorgan Chase & Co 146 bin dolar'a ulaşacağını tahmin etti.

  Öyleyse astroloji ve yıldızlar dünyanın en sevilen kripto para birimi için ne öngörüyor?

  Bitcoin'in astrolojik tahminlerini, BTC'nin doğum tarihini baz alarak yapan Altman, "Ayın sonunda ve özellikle Şubat ve Mart başında bazı olumlu göstergeler görüyorum ” dedi.

  Altman, “Ancak Mart ortasına gelindiğinde büyük bir düzeltme görüyorum. Nisan ortası da gerçekten daha az iyimser. Mayıs ayı yükseliş gösteriyor.” dedi. 

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Tiktok ile ilgili her şey

  Astroloji Yoluyla Bitcoin (BTC) Tahminleri Yapan 22 Yaşındaki Genç Kız Tik Tok'ta Fenomen Oldu 

  Astroloji Yoluyla Bitcoin (BTC) Tahminleri Yapan 22 Yaşındaki Genç Kız Tik Tok'ta Fenomen Oldu 

  Bitcoin hem devasa artışları hem de korkutan volatilitesiyle son zamanlarda ilgi konusu oldu. Piyasa'da yüzlerce analist ve yatırımcı metrikler ve grafiklerle Bitcoin fiyat tahmini yaparke...

  • 14 Ocak 2021
  Tiktok videosu ile yükselişe geçen Dogecoin...

  Tiktok videosu ile yükselişe geçen Dogecoin...

  Kripto bir varlık olan Dogecoin ( DOGE ), Tiktok pumping meydan okuma sırasında % 20 değer kazandı. Fiyat eylemi, kullanıcıları tokeni yükselişe teşvik eden viral bir TikTok videosunun zemi...

  • 07 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.