Arjantin'de seçim sürprizi para piyasalarını allak bullak etti

Arjantin'de seçim sürprizi para piyasalarını allak bullak etti
  • 13 Ağustos 2019

Arjantin'de geçtiğimiz pazartesi günü Başkan Mauricio Macri'nin sürpriz şekilde ön seçimleri kaybetmesinin ardından Arjantin pesosu ve tahvillerde sert düşüş yaşandı. 

Ülkede ön seçimlerin galibi Alberto Fernandez'in, Macri'nin ekonomi politikalarını sert biçimde eleştirdiği biliniyor.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Arjantin pesosunda kayıp yüzde 30.3'e ulaştı. 1 Arjantin pesosunun dolar karşısındaki değeri 65'i gördü. 

Arjantin'deki en büyük borsa açılışın hemen ardından yüzde 11 değer kaybetti. Değer kayıpları gün içinde daha da arttı ve kayıp oranı yüzde 33'e kadar yükseldi.

Sol görüşlü Alberto Fernandez ve Cristina Fernández de Kirchner'in önde bitirdiği ön seçimlerle beraber iş dünyasının desteklediği Macri büyük ve sürpriz bir yenilgi almış oldu.

Başkanlık dönemi boyunca Arjantin ekonomisindeki belirsizlik ve kötü yönetim ile eleştiri oklarının hedefi olan Macri'ye rakibi Alberto Fernandez yüzde 16'lık fark attı.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ