Apple Kurucu Ortağı Wozniak'ın Kripto Parası Sert Yükselişe Geçti

Abone Ol
Apple Kurucu Ortağı Wozniak'ın Kripto Parası Sert Yükselişe Geçti
Semih Alkan
 • 09 Aralık 2020
 • Yazar:

  Geçtiğimiz hafta içerisinde Apple'ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak, yeni kripto para birimi WOZX'i piyasaya sürdü. 3 Aralık'ta dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan HBTC'de yayınlanan token, yayın tarihinden bu yana yüzde 1400'lük bir artış sergiledi.

  WOZX, Wozniak'ın geçen yıl katıldığı yeni çevresel "blockchain" projesi Efforce için başlattığı kripto para birimi olarak biliniyor. Platform, enerji verimliliği pazarını dönüştürmeyi ve herhangi bir yatırımcının "gezegene yardım etmesine" izin vermeyi amaçlıyor. Bu görüş Apple'ın efsanevi ortağı Steve Jobs'un ikinci ticari girişimi olarak biliniyor.

  Wozniak yaptığı açıklamada, "Efforce'u dünyanın dört bir yanından herkesin enerji verimliliği projelerine katılmasını ve bunlardan finansal olarak yararlanmasını sağlayan, bununla birlikte çevresel değişiklikler yaratan, ilk merkezi olmayan platform olarak tasarladık" dedi.

  Şirket, yeni kripto para biriminin yayınlanmasından kısa bir süre sonra WOZX'in yüzde 1400 artış yaşadığına dair bir açıklama yaptı. Başlangıç fiyatı 0.1 dolar (2 Meksika pesosu) olan kripto para, bu pazartesi birim başına 1.41 dolara (27.85 peso) seviyesine ulaştı.

  Efforce, 1 milyar ile sınırlı token arzına sahip olacak ve kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre yazım itibari ile 2.77 dolar seviyesinden işlem görüyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Wozniak ile ilgili her şey

  Apple Kurucu Ortağı Wozniak'ın Kripto Parası Sert Yükselişe Geçti

  Apple Kurucu Ortağı Wozniak'ın Kripto Parası Sert Yükselişe Geçti

  Geçtiğimiz hafta içerisinde Apple'ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak, yeni kripto para birimi WOZX'i piyasaya sürdü. 3 Aralık'ta dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan HBTC'...

  • 09 Aralık 2020
  Apple Kurucu Ortağı Wozniak'dan Yeni Kripto Para Girişimi Geldi

  Apple Kurucu Ortağı Wozniak'dan Yeni Kripto Para Girişimi Geldi

  Apple'ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak, kripto paralar ve blockchain teknolojosini kullanarak enerji verimliliği projelerine yatırımları kolaylaştırmayı hedefleyen şirket Efforce'yi kurdu. ...

  • 05 Aralık 2020
  Steve Wozniak, Malta'da Enerji Odaklı Bir Blockchain Girişimine Katıldı

  Steve Wozniak, Malta'da Enerji Odaklı Bir Blockchain Girişimine Katıldı

  Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Malta'da enerjinin daha verimli kullanılmasını hedefleyen bir blok zinciri kuruluşuna katıldı. Perşembe günü adadaki bir etkinlikte konuşan Woznia...

  • 19 Temmuz 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.