Apple Kurucu Ortağı Wozniak'dan Yeni Kripto Para Girişimi Geldi

Abone Ol
Apple Kurucu Ortağı Wozniak'dan Yeni Kripto Para Girişimi Geldi
Semih Alkan
 • 05 Aralık 2020
 • Yazar:

  Apple'ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak, kripto paralar ve blockchain teknolojosini kullanarak enerji verimliliği projelerine yatırımları kolaylaştırmayı hedefleyen şirket Efforce'yi kurdu.

  Şirket, Perşembe günü hbtc.com'da listelenen token WOZX ile yatırımcılardan katkı almayı sağlayarak enerji verimliliği projelerini finanse etme ve üstlenme sürecini hızlandırmak için yeni bir pazar yeri olmayı hedefliyor.

  Efforce, ilk hedef olarak piyasa değerini on kat artırarak 950 milyon dolara çıkarmayı ve önümüzdeki hafta içerisinde Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb Global'de listelenmeyi amaçlıyor. Şirkete göre, enerji hizmetleri şirketleri (ESCO), sınırlı bir şekilde sermaye erişimine sahipler çünkü bankalar yatırım getirisini doğru bir şekilde değerlendirebilecek teknik uzmanlığa sahip olmadıkları için geleneksel bankacılık kanallarını kullanmaları mümkün olmuyor.

  Bu tür sorunların önüne geçecek olan Efforce ile birlikte, ESCO'lar enerji verimliliği projelerini doğru bir şekilde kaydedebilecek, yatırım ihtiyaçlarını değerlendirebilecek ve getirilerini hesaplayacak bir "Enerji Performans Sözleşmesine" sahip olacaklar.

  Her bir projenin enerji tasarrufunu ölçmek, elde edilen verilerin kullanımı ve satışı için yatırımcı profilinde kaydedilen enerji kredilerine dönüştürmek için şirketin ayrıca blockchain'de akıllı bir sayacı olacak.

  Wozniak yaptığı açıklamada, "Herkesin dünya çapındaki enerji verimliliği projelerine katılmasına, bunlardan finansal olarak yararlanmasına ve anlamlı bir çevresel değişim yaratmasına olanak tanıyan ilk merkezi olmayan platform Efforce'u yarattık" dedi.

  Şirket, Wozniak, Jacopo Vanetti, Andrea Castiglione ve AitherCO2'yi de kuran Jacopo Visetti ortaklığı ile kuruldu.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Wozniak ile ilgili her şey

  Apple Kurucu Ortağı Wozniak'ın Kripto Parası Sert Yükselişe Geçti

  Apple Kurucu Ortağı Wozniak'ın Kripto Parası Sert Yükselişe Geçti

  Geçtiğimiz hafta içerisinde Apple'ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak, yeni kripto para birimi WOZX'i piyasaya sürdü. 3 Aralık'ta dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan HBTC'...

  • 09 Aralık 2020
  Apple Kurucu Ortağı Wozniak'dan Yeni Kripto Para Girişimi Geldi

  Apple Kurucu Ortağı Wozniak'dan Yeni Kripto Para Girişimi Geldi

  Apple'ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak, kripto paralar ve blockchain teknolojosini kullanarak enerji verimliliği projelerine yatırımları kolaylaştırmayı hedefleyen şirket Efforce'yi kurdu. ...

  • 05 Aralık 2020
  Steve Wozniak, Malta'da Enerji Odaklı Bir Blockchain Girişimine Katıldı

  Steve Wozniak, Malta'da Enerji Odaklı Bir Blockchain Girişimine Katıldı

  Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Malta'da enerjinin daha verimli kullanılmasını hedefleyen bir blok zinciri kuruluşuna katıldı. Perşembe günü adadaki bir etkinlikte konuşan Woznia...

  • 19 Temmuz 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.