Akon'un kripto şehrine 6 milyar dolarlık ödül

Abone Ol
Akon'un kripto şehrine 6 milyar dolarlık ödül
Gökçe Hürata
 • 17 Haziran 2020
 • Yazar: Gökçe Hürata

  Amerika Birleşik Devletleri mühendislik firması Ke International, Senegalli Amerikalı şarkıcı ve girişimci Akon'a Senegal'de bir kripto para birimi şehri inşa etmek için 6 milyar dolarlık bir sözleşme imzaladı.

  Haziran 4 duyurusuna göre, Ke International, Akon City'nin inşaatının ilk iki aşaması için yatırımcılardan 4 milyar dolar aldı. Akon, ilk olarak şehri Ocak ayında inşa etme planlarını açıkladı. Firma şimdi anlaşmayı onayladı ve proje hakkında daha fazla ayrıntı ekledi.

  Kripto odaklı bir şehir

  Akon City'nin gelişiminin ilk aşamasının 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Bu aşamanın sonunda, kompleks bir alışveriş merkezi, konutlar, oteller, bir polis karakolu, bir okul, bir atık tesisi, bir güneş enerjisi santrali ve bir hastane kampüsü yer alacak.

  İkinci aşamanın 2029'te tamamlanması ve tamamen Afrika gibi gelişmekte olan ülkelerdeki girişimciler için tasarlanmış bir kripto para birimi olan Akoin üzerinde çalışan tam bir şehir sunması bekleniyor.

  KE International ayrıca Batı Kenya'da 2 milyar dolarlık Mwale Tıp ve Teknoloji Şehri'nin inşaatını yönetiyor. Proje 2014 yılında başlamış olup yıl sonunda tamamlanması bekleniyor.

  Kompleks, % 85 tamamlandı ve geçen yıl halka açılan 5.000 yataklı bir hastaneyi içeriyor. Ayrıca, bu hastane, Akoin kripto para birimini işlemlerde kullanmak için Akon ile ortaklık kurdu.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Cryptocity ile ilgili her şey

  Akon'un kripto şehrine 6 milyar dolarlık ödül

  Akon'un kripto şehrine 6 milyar dolarlık ödül

  Amerika Birleşik Devletleri mühendislik firması Ke International, Senegalli Amerikalı şarkıcı ve girişimci Akon'a Senegal'de bir kripto para birimi şehri inşa etmek için 6 milyar dolarlık ...

  • 17 Haziran 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.