Binance Borsasında ABD müşterilerinin işlem yapmasını engelliyor

Binance Borsasında ABD müşterilerinin işlem yapmasını engelliyor

  • Haziran 14 ,2019

Binance,yaptığı duyuruda ABD bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet vermeyi durduracağını açıkladı. ABD pazarına tam mevzuata uygun bir şekilde hizmet vermek için ayrı bir kripto sözleşmesi başlattığını duyurdu. Binance’in Kullanım Koşulları’ndaki yeni açıklama şöyle yazıyor: “Binance, ABD’deki herhangi bir kişiye hizmet sağlayamıyor”.

12 Eylül’e kadar Binance’in Kullanım Koşullarına uymayan kullanıcılar, cüzdanlarına ve fonlarına erişmeye devam edecek, ancak artık Binance’de işlem yapamayacak veya para yatıramayacaklar. Duyuru, Binance DEX'in, Temmuz ayında başlayan ABD müşterilerini ve 28 diğer ülkeyi coğrafi engellemeye başlayacağını açıklamasından iki hafta sonra geldi.

Binance CEO'su Changpeng Zhao Twitter'da şöyle dedi: “Ancak uzun vadeli kazanımlar için bazı kısa vadeli acılara ihtiyaç duyulabilir. Ve her kısa vadeli acıyı uzun vadeli bir kazanıma dönüştürmek için her zaman çok çalışıyoruz. ”

Binance, Uganda, Singapur ve Jersey'de, sadece bitcoin, ethereum ve BNB ticaretini destekleyen fiat-to-kripto alışverişlerini başlattı. Binance’ın BAM Trading Services ile ortaklaşa başlattığı yeni ABD borsasının başlangıçta yalnızca bitcoin ve eter alım satımını desteklemesi muhtemeldi. 

Herhangi bir ayda, Binance, ABD müşterilerinden gelen trafiğin yaklaşık% 15'ini alıyor;  2018'in başından bu yana bu rakam  yüzde 30 düşmüş durumda.