2019’da Sizi Hızlı Zengin Edecek İlk 5 Yatırım

2019’da Sizi Hızlı Zengin Edecek İlk 5 Yatırım
  • 22 Kasım 2019

Zengin olmak, akıllıca bir şekilde yatırım yapmadığınız ve yüksek miktarlarda ödüller veren hesaplanmış riskler almadığınız sürece yıllarca sıkı çalışma, kararlılık, başarı, planlama, tasarruf ve çok fazla şans gerektirir. Bugüne kadarki en başarılı yatırımcı Warren Buffett bile, “uyurken para kazanmanın bir yolunu bulamazsanız, ölene kadar çalışacağınızı” söylüyor.

Yatırım zenginlik için verilecek tek cevap değil. Yatırım portföyünü aktif olarak alım satım yoluyla yönetmek, katlanarak kazanma sürecini hızlandıracak. Ayrıca, doğru varlıkları seçmek, hızlı zengin olma veya mütevazı bir şekilde uzun vadeli sonuçlara odaklanma arasındaki fark anlamına gelir.

 Ticaret yoluyla kazanma ve hızlı bir şekilde yatırım yapma genellikle yüksek riskle ilişkilendirilir. Ancak uygun risk yönetimi uygulamaları ile risk minimize edilebilir ve çoğunlukla elimine edilebilir. Doğru stratejiyle kazançlar, zaman zaman gerçekleşen zarardan daha ağır basacak ve riski neredeyse var olmayacak hale getirecek.

  Teknikler son derece açık, ancak hangi varlıkların seçileceği her zaman değişiyor. Bir dizi finansal piyasa hakkında derinlemesine bilgi sahibi değilseniz, varlıkları bulmak biraz zor olabilir. Bu süreçte size rehberlik etmek için 2019’da sizi zengin edecek 5 varlığa dair bir kılavuz hazırladık.

Bitcoin ve kripto paralar

Bitcoin ve kripto paralar listenin başında. Bu dijital varlıklar bir yatırımcının hayalini süsler. Çünkü genellikle çılgınca uçucu fiyat dalgalanmaları yaratırlar. Bu da kar için mümkün olan en büyük fırsatı sunar. Bitcoin şu ana kadar 2019’da 3 bin 100 dolarlık fiyattan yükseliş gerçekleştirerek yatırımcılara % 300 getiri  sağladı. 100x kaldıraç üzerindeki bu işlem, kazanımları yüzlerce kat artırmış olabilir.

Örneğin, PrimeXBT araştırması, Bitcoin’i 20 bin dolarda zirve yaptığı sırada 100x kaldıraçta sadece 1 BTC ile short pozisyonu alan ve düşeceğini öngören bir kişi fiyat 3 bin 100 dolara geldiğinde pozisyonunu kapattığında sadece tek bir işlemde yatırımcıya 1 milyon 690 bin dolar getireceğini göstermekte. Başka hiçbir varlık sınıfı bu tür bir potansiyel sunmuyor.

 Diğer kripto varlıkları da benzer şekilde performans gösteriyor. Ancak aynı zamanda kripto pazarından daha fazla faydalanmak için Bitcoin pozisyonlarına karşı bir hedge olarak kullanılabilir. Örneğin, Litecoin, Ripple, EOS ve Ethereum gibi altcoinler Bitcoin ile zıt bir korelasyon gösteriyorsa, Bitcoin'de 100x uzun pozisyon alırken altcoin'de 100x kısa pozisyon dramatik sonuçlar verebilir.

Bitcoin, küresel bir ekonomik çöküşe neden olan ve ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı ile ilgili artan endişeler karşısında Dow Jones veya S & P500 gibi diğer varlık sınıfları düşerken fiyatlarının artmasına neden olan ekonomik bir hedge niteliği taşıyor.

Haşhaş Endüstrisi

 2017, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin yılıydı, 2018, pot stoğunun yılıydı ve alandaki çoğu girişimci, ilk yatırımcılar için güçlü bir performans sergiliyordu. 2019 yılının başlarında, bu yatırımların güçlü bir alım sinyali için yapılan hafif bir geri çekilişi söz konusu oldu.

Haşhaş endüstrisi tomurcuklanıyor. Alında belirli bir hedef yok ve önümüzdeki yıllarda rekreasyonel hale geldikçe tüm sanayi dönüşümlü olacak ve tıbbi kullanım büyüdükçe de büyüyecek. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada kısa süre önce haşhaşın kabulünde artık hedefler belirlemekte ve hatta her iki ülkede de kullanım sağlanması yönünde adımlar atmakta.

Bu varlıklar, yeni başlayan, büyüyen bir endüstriyi çevreleyen genel belirsizlik nedeniyle yüksek risk oluşturmakta. Ancak bu, üst potansiyelin muazzam olduğu anlamına da geliyor.

Küçük Hisseler

 "Küçük hisse senetleri" adı, yatırımcıların bu hisse senetlerinin sadece hisse başına bir yüzde maliyeti olduğunu düşünmeleriyle karıştırsa da, küçük hisse senetleri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından 5 $ 'ın altında işlem yapan hisse senetleri olarak tanımlanmakta.

 Bu yüksek riskli hisse senetleri tipik olarak diğer hisse senetlerinden daha değişken olup çoğu tamamen başarısız olur. Ancak, bu genç ve büyüyen şirketler, özellikle de en sonunda küçük değerinden borsadaki gerçek bir oyuncuya giderse işte o zaman oldukça yüksek kazanç potansiyeline sahip olur.

 Yatırım yapılacak doğru küçük hisse senedini bulmak çok zor. Çünkü metaforik bir kir yığını içinde gizlenmiş çok fazla keşfedilmemiş taş bulunur. Çok fazla araştırmaya ihtiyaç var ve yüksek risk toleransı var.  

IPO’lar (Halka Arzlar)

IPO’lar, halka arz edilmeden önce yatırımcıların girişimlerin ve şirketlerin giriş katında yer almasını sağlayan ilk halka arzlardır. Çoğu zaman, bu varlıklar halka açık olarak satılmaya başladığında, halka açık olan IPO’lar, ilk halka arz yatırımcılarını cömertçe ödüllendirir.

 IPO’lar riskli olabilir, ancak genellikle şirket bu kadarını yaptıysa, piyasada uzun ömürlü olacağı anlamına gelir.

 Yeni bir halka arzın ilk yatırımcılara önemli kazançlar sağlaması ve getiriler vermesi için mükemmel bir örnek, Los Angeles merkezli bir bitki bazlı taklit et ürünleri üreticisi olan Meat Beyt Meat. Halka arzında, hisse senetleri her biri sadece 25 dolara satıldı. Temmuz ayının sonunda hisse 234 dolara yükseldi.

  Halka arz, genellikle böyle iyi bir performans sergiliyor ve bu da yatırımcıları mümkün olduğunca girmeye istekli hale getiriyor.

Değerli metaller

Değerli metaller büyük kazançlar değildir, bu yüzden bu listeye dahil olmaları kafa karıştırıcı olabilir. Bununla birlikte, eğer gerçek bir ekonomik çöküş meydana gelirse ve ekonomik çöküş 1929’daki “Büyük Buhran”  ve 2008’deki  “ Büyük Durgunluk ”a benzerse, o zaman borsadaki devalüasyon ve fiat para birimleri altının değerinin önemli ölçüde yükselmesine neden olabilir.

 Altın ve diğer kıymetli metaller genellikle ekonomik kargaşa sırasında güvenliğe yönelik bir liman olarak görülür. Hem uzun ömürlü olması hem de azlığı, altının güvenli liman varlığı olarak tercih edilmesini sağlar.

 Sermaye, halihazırda düşen borsadan başka taraflara doğru akarken, çoğu zaman bu akış altın ve diğer güvenli liman varlıklarına doğru olur.

 Altın tarih boyunca bir değer deposu ve işlem para birimi olarak kullanılmıştır. Temel olarak, bugün hala değerli olan altın kadar başka hiçbir varlık bulunmuyor. Bu, değeri ve potansiyeli itibariyle yakın gelecekte genel ekonomik ortama bağlı benzersiz bir varlık olmasını sağlıyor.

  Bu arada, 2019 yılında, küresel gerilimler ve korkuların artmasıyla birlikte altın, yatırımcılar için hala son derece iyi bir performans sergiliyor. Çoğu kimse, altının bir sonraki boğa piyasasına yeni başladığına inanıyor, ki bu doğruysa 2019'un en iyi performans gösteren varlıkları arasında altın olacak. Bu durumda çoğu piyasada çöküş tehlikesinin olduğunu ifade edebiliriz.

PrimeXBT dahil olmak üzere birçok platform, kaldıraç konusunda spot altın sözleşmeleri sunmakta ve son zamanlarda ekonomik kaygılar büyüdükçe büyük veya küçük fiyat artışlarından piyasalarda çöküş olsa bile kar elde etmek için bu durumu güçlü fırsatlara dönüştürmekte.

Güvenli ve Etkili Nasıl Yatırım Yapılır?

Artık hangi varlıklara yatırım yapacağınızı veya takas edebileceğinizi bildiğinize göre, doğru platformu seçmek, durumu idare etmek ve zengin olma arasındaki en önemli adım. Emniyet ve asayiş, kullanım kolaylığı ve mevcut araç ve gereçlerin yanı sıra en büyük endişe kaynağı olmalı.

PrimeXBT, banka düzeyinde güvenlik özelliğine sahip. Platformda işlem yapan yatırımcılar için iki faktörlü kimlik doğrulama ve güvenli adresler listesi gibi birçok koruma katmanı sunar. Ticaret platformu aynı zamanda, yatırımcıların pozisyonlarından normalde sermayelerinden daha fazla kar elde etmelerine yardımcı olan araçlara ek olarak, bu yüksek verimli varlıklarda riski en aza indirmeye yardımcı olacak birçok gelişmiş araca da sahip.

PrimeXBT, platformlarında yer alan varlıkların birçoğunda sektörde en iyi 100x kaldıraç özelliğine sahiptir  ve bunların çoğu bu kılavuzda özetlenmiştir. 100x kaldıraç, en küçük başlangıç sermayesini bile kar getiren bir portföy haline dönüştürür. Örneğin, başlangıç sermayesinde 100 $ 100x kaldıraçta 10.000 $ olur ve yüzde 0.3 kazanç yüzde 30 kazanca dönüşür.

 Risk dahil olmakla birlikte, PrimeXBT yatırımcılara, zararı durdurma emirleriyle riski azaltmak ve kar emirleri almak için ihtiyaç duydukları araçları sunar. Hem long hem de short pozisyonlar eşzamanlı olarak alınabilir, bu da hedge pozisyonlarına izin verir ve hangi yöne dönerse trendden kazanç sağlanır.

PrimeXBT kısa süre önce Bitcoin gibi kripto para birimleri için varlıklardaki işlem ücretlerini ve gecelik finansman ücretlerini düşürdü. Yeni, düşük ücretler, yatırımcıların olası en büyük kazançlar için listelenen varlıklar üzerinde uzun vadeli kaldıraçlı pozisyonlar almalarını sağlıyor.

PrimeXBT'nin kullanımı kolay, başlaması birkaç dakika sürer ve 2019'da zengin olma yolculuğunuzda size yardımcı olabilir. Bugün kaydolun ve hemen kazançlı işlemler yapmaya başlayın.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Warren buffett ile ilgili her şey

'Herkesin varlıklarının yüzde 1'i özellikle Bitcoin'de olmalı'

'Herkesin varlıklarının yüzde 1'i özellikle Bitcoin'de olmalı'

Virgin Galactic başkanı ve yatırım şirketi Social Capital'in kurucusu Chamath Palihapitiya, Warren Buffett’in Bitcoin hakkındaki olumsuz görüşlerine karşı çıktı. Ayrıca, herkesin yat...

  • 27 Şubat 2020
Beklenen öğle yemeği ne zaman?

Beklenen öğle yemeği ne zaman?

Justin Sun'ın Warren Buffett ile Öğle Yemeği: 2019'da gerçekleşmeyecek Andrew Yang'a verdiği desteği açıklayan tweetinde Justin Sun, Warren Buffett ile öğle yemeğinin 2019'da gerçekle...

  • 13 Kasım 2019
2019’da Sizi Hızlı Zengin Edecek İlk 5 Yatırım

2019’da Sizi Hızlı Zengin Edecek İlk 5 Yatırım

Zengin olmak, akıllıca bir şekilde yatırım yapmadığınız ve yüksek miktarlarda ödüller veren hesaplanmış riskler almadığınız sürece yıllarca sıkı çalışma, kararlılık, başar...

  • 22 Kasım 2019
Tron CEO'su , Buffett ile öğle yemeğini yeniden planlıyor

Tron CEO'su , Buffett ile öğle yemeğini yeniden planlıyor

Tron CEO'su Justin Sun, Warren Buffett ile öğle yemeğini yeniden planlıyor TRON ve BitTorrent'in CEO'su Justin Sun'ın, iki ay önce Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett ile yiyeceği sade ...

  • 22 Kasım 2019
Warren Buffett'li kripto para görüşmesi ertelendi

Warren Buffett'li kripto para görüşmesi ertelendi

Tron'un kurucusu Justin Sun'ın ABD'li iş insanı Warren Buffett'le yapacağı öğle yemekli kripto para görüşmesinin tarihinin ertelendiği duyuruldu. Kripto para dünyasının heyecanla bekl...

  • 23 Temmuz 2019
San Francisco’da Warren Buffett ile kripto para toplantısı

San Francisco’da Warren Buffett ile kripto para toplantısı

Bitcoin'e kuşkuyla bakan ABD'li iş insanı Warren Buffett'ın konu ile ilgili Tron CEO'su Justin Sun ile yapacağı görüşmeye Circle CEO'su Jeremy Allaire de dahil oldu. 25 Temmuz'da gerçekle...

  • 19 Temmuz 2019
Justin Sun:  Warren Buffett'i sadece üç saat içinde kripto para  almaya ikna etmek gerçekçi değil

Justin Sun: Warren Buffett'i sadece üç saat içinde kripto para almaya ikna etmek gerçekçi değil

Tron Kurucusu ve BitTorrent CEO'su Justin Sun, efsanevi yatırımcı Warren Buffett’in Glide Vakfı için verdiği yemeğe katılım hakkı kazanıp özel bir toplantı yapma şansı yakaladı. H...

  • 12 Haziran 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.