100 Japon üretici, maliyetleri azaltmak için blockchain kullanacak

100 Japon üretici, maliyetleri azaltmak için blockchain kullanacak
  • 17 Haziran 2019

Nikkei Asian Review haberine göre, Mitsubishi Electric ve Yaskawa Electric dahil olmak üzere Japonya'daki 100 üretici işletme maliyetlerini düşürmek ve performansı artırmak için blockchain teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor.

Firmaların, üretim verilerini paylaşılan dijital bir defter aracılığıyla kendi aralarında "güvenli bir şekilde" paylaşması bekleniyor; ürün tasarımı, buna üretim ekipmanı ve kalite kontrolleri hakkında bilgiler dahil.  Raporda, örneğin bir elektronik üreticisi ekipman kullanımıyla ilgili verileri hesaplarsa, parça tedarikçileri daha sonra üretimlerini ayarlayabilir ve malzemeleri daha hızlı düzenleyebilecekler.

Nikkei, projenin "önümüzdeki bahar" başlaması beklendiğini belirtti. Katılımcılar ayrıca "ne kadar veri paylaşacaklarını, bir veya daha fazla şirketle paylaşıp paylaşmayacakları ve aynı zamanda bilgi için bir ücret talep edip etmeyeceklerini" kontrol edebilecekler.

Girişimin, Industrial Value Chain Initiative adlı bir kurumsal forum tarafından denetleneceği bildiriliyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ