Avrupa Birliği, Uluslararası Güvenilir Blockchain Uygulamaları Birliği'ni Başlattı

Avrupa Birliği, Uluslararası Güvenilir Blockchain Uygulamaları Birliği'ni Başlattı

  • Nisan 04 ,2019

Avrupa Birliği, Uluslararası Güvenilir Blok Zinciri Uygulamaları Birliği'nin (INATBA) 3 Nisan'da resmi internet sitesinde başlatıldığını duyurdu. 

Brüksel’deki Avrupa Komisyonu’nda , sözleşmeyi imzalayan 100’den fazla üye arasında IBM, Accenture ve Deutsche Telekom var. Blockchain ile ilgili üyeler arasında Iota, Ripple, ConsenSys ve Sovrin Vakfı yer alıyor. 

Duyuruya göre INATBA, ana sektöre blockchain ve dağıtılmış genel muhasebe teknolojisini (DLT) getirmek için endüstri girişimlerini, küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ'ler), düzenleyicileri ve standart belirleme kuruluşlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor.Brüksel töreni sırasında, Avrupa Dijital Ekonomi ve Toplum Komiseri Mariya Gabriel, AB'nin blockchain gelişimini teşvik etmeye kararlı olduğunu belirtti.

''Günümüz ekonomisinde, geçmişte olduğu gibi güven inşa etmek için daha az zaman var. Kanserle mücadele etmek, yenilenebilir enerjiyi dengelemek, malların orijinalliğini izlemek için, aktörler yüz yüze görüşmeden birbirlerine güvenebilmelidir. Ve bunu nasıl başarabiliriz? Tabii ki, blockchain yardımı ile.''

Bugünkü törende lansman günü 48 ek kuruluşun üyelik başvurusunda bulundukları kaydedildi.